Відгуки на книжку – посібник “Лицем до дитини”

Відгуки на книжку – посібник “Лицем до дитини

Посібник “Лицем до дитини”

Катерина Гороховська

за дорученням членів Асоціації “Школа без сліз”, голова правління

Ми, члени громадської організації Асоціація педагогічних працівників м. Львова “Школа без сліз“, дуже задоволені з нагоди виходу з друку навчального посібника для учителів початкових класів шкіл “Лицем до дитини” автора Оксани Винницької, методиста інформаційно-методичного центру м. Львова (понад 10 років), доктора педагогічних наук, Почесного члена нашої Асоціації.

Цю книгу чекали учителі з року в рік, однак не сподівались на такий цікавий і зручний формат книжки, на таку сміливу і творчу пращо.

Чим вона цікава?

По-перше, змістом, дуже свіжими і правдивими аргументами щодо стану української освіти.

По-друге, надзвичайно вмілим науковим підходом до формулювання цілей, завдань та стратегічних засад освіти.

По-третє, винятково вмілим поєднанням теоретичних основ з практикою роботи в українських школах, що є надзвичайно важливим для розвитку української освіти, поширенні кращого її досвіду.

По-четверте, книга зручна для читання, формат книги естетичний, що дає насолоду від роботи з нею, формує вміння читати з любої сторінки і визначати важливе для певного її напрямку.

Слід також відмітити, що Оксані Винницькій вдалось започаткувати в Україні нове покоління навчальних посібників, котрі творять учителі-практики у співпраці з науковцями.

Таке поєднання дає змогу аналізувати досягнення, порівнювати їх, а також постійно шукати нове, творити певні конструкції на основі пізнаного досвіду з книги “Лицем до дитини”. Назва книги теж досить цікава і символічна, тому що цілий напрямок освіти Львова в початковій школі і дошкіллі має назву “Реалізація принципів Лицем до дитини“. Його започаткували канадські учителі на початку 90-х років минулого століття і тисячоліття і до сьогодні учителі творять школи з такою назвою.

Такі книги, як посібник О. Винницької “Лицем до дитини“, доконечно необхідні вчителям для конкретної роботи, для дискусій і роздумів, для творчості і самоосвіти. Ми раді, що наша колеґа спромоглася на таку самовіддану працю і дала Україні книгу, якої чекали, на яку сподівались і яку одними з перших одобрили на літніх курсах 2005 року харківські учителів (тоді ще чорновий варіант).

Львівські учителі чекають з нетерпінням на другий тираж книги, адже вона необхідна в роботі кожного учителя, цінна для дискусій з батьками щодо початкової освіти, важлива для підвищення професійного росту учителя і є зразком книги-посібника нового тисячоліття. Спасибі пані Оксані за чудовий зразок результативної праці для блага української освіти.

Львівська міська громадська організація Асоціація педагогічних працівників «Школа без сліз»

79049 м. Львів, вул. Трильовського, 24, тел. 222 68 85

березень 2006 року

ВІДГУК про посібник Оксани Винницької “Лицем до дитини

Посібник (обкладинка) “Лицем до дитини”

Інна Канчуга

Провідний спеціаліст відділу освіти Франківської райадміністрації

Книга для професійного розвитку вчителів з особистісно орієнтованого навчання в початковій школі присвячена світлій пам’яті Любові Чубі – першому директору Львівської початкової школи «Школи радості».

В посібнику розкривається філософія принципів “Лицем до дитини”, теоретичні засади практичного використання матеріалів. Посібник можна читати різними способами, вибираючи ті розділи, які є найважливішими для вчителя: Книга складається з розділів:

  • “Сприймання мови на слух та розвиток розмовної мови в дітей віку початкових кляс”;
  • “Уроки читання та їх індивідуалізація”; “Писання творів як частина навчального процесу”;
  • “Розв’язування задач і урок математики”; “Уроки природознавства за допомогою спостережень, дослідів та екскурсій”;
  • “Організація навчального процесу”;
  • “Система оцінювання з орієнтацією на особистість дитини”;
  • “Процес планування з орієнтацією на особистість дитини”.

Кожний розділ складається з підрозділів. Практичне пристосування, розвиток дитини, застановімося, спостереження за дітьми, зі скарбниці учительського досвіду та ін. Ця книга надається для кожного думаючого вчителя, який хоче змінити систему організації навчального процесу, цікаво працювати з дітьми, застосовувати різні способи особистісно орієнтованого навчання, розвинути систему внутрішнього самоконтролю, розвивати критичне мислення, вміння аналізувати та узагальнювати.

У посібнику використані вислови та теорії як сучасних дедагогів, так і педагогів-класиків. Вони свідчать про важливість освіти у всі часи існування суспільства.

Підрозділ “Застановімося” вимагає замислитися над такими питаннями, з якими вчителі зустрічаються щодня (дитина вчиться читати, писати, говорити, засвоєння різних понять, процес навчання з технічними засобами та багато інших).

В підрозділах “Розвиток дитини” розглядається розвиток поведінки, концентрації та мотивації в різні вікові періоди життя дитини від 2 до 11 років.

Дуже влучними є матеріали зі скарбниці учительського досвіду, використані матеріали вчителів шкіл No 13,15,18, 83, 37,42,63,62,55,29,77, 9, 98,76,64, 100,96, 40,33,73, “Малюк“, “Школи радості“, “Любисток“, “Дивосвіт“, ПШ св. Софіїавт. школи М.Чумарної, м. Стрия.

Ця книга – прекрасний методичний посібник, яким би мали користуватися всі вчителі, які не байдужі до дітей та початкової освіти, які закладають фундамент для успішного розвитку особистості і розкриття її потенціалу. Ця книга – нова модель навчального посібника, цікаво укладена, зручна для використання безпосередньо на уроці чи педагогічній нараді. Книга засвідчила той поступ, який зробили вчителі в початковій освіті під керівництвом О.Винницької.

Дякуємо за книгу і чекаємо наступної.