(за час від грудня 1998 р. до серпня 2003 р.)
Надія Луців – Голова СКВОР
Під час VІІ Світового Конгресу Українців , 2 грудня 1998 р., вибрано Загальними Зборами СКВОР управу в такому складі:
В звітному часі відбулося 10 сходин управи, на яких обговорювано біжучі справи і узгіднювано напрямні діяльності. Члени управи були в постійному телефонічному, електронно – поштовому і листовному зв’язку.
Для вдержання внутрішнього зв’язку та стимулювання діалогу і співпраці поміж українськими освітянами СКВОРада видає неперіодичний журнал “Відгукніться”. Завданням “Відгукніться”. Є координувати – пов’язувати виховну дію шкіл і краєвих надбудов, щоб всі взаємно користали із надбань, матеріялів і педагогічного досвіду.
У звітному часі появилися такі числа журналу: 14,15/16 подвійне число і 17 число; в підготовці є передконґресове – 18 число.
Письменниця – педагог Леся Храплива-Щур, вже від 1989 р. є головним редактором “Відгукніться”. І завдяки її невтомній добровільній праці появилося вже 17 чисел журналу. Технічну допомогу надавали: Орест Щур та Віктор Павленко, а розсиланням займалися Уляна Смеречинська, Тереса Стадник і Христина Базилевич. Понад 500 примірників “Відгукніться” розіслано в усі країнами, що належать до СКУ, а також в Україну. Постійно наспівають заохочуючи відгуки від Казахстану до Австралії. В кожному числі “Відгукніться”є наступне звернення:
Світова Виховно – Освітня Рада не має ніяких застережень проти вжитку матеріялів, надрукованих у “Відгукніться” в усіх наших українських виданнях. Навпаки, заохочує їх поширювати якнайдальше та доводити до відома нашого вчительства та громад.
Згідно із цим зверненням багато з друкованого матеріялу попадало на сторінки українських часописів і журналів в Діяспорі і в Україні.
У світовому часі розіслано до всіх Крайових Центральних Репрезентацій СКУ навчальні матеріяли на такі теми:
Всі навчальні матеріяли розіслано до Крайових Надбудов СКУ з проханням передати школам. Рівно ж, вислано звернення до вчителів в Діяспорі присилати їхні навчальні матеріяли для розповсюдження.
Весною 1992 року створено Інститут Професійного Розвитку Вчителів – СКВОР з метою нести професійну допомогу освітянам України у формі щорічних літніх учительських курсів. Завдання курсів: передання освітянам України знання і вміння країн Заходу і передання літератури – писаних джерел. Літні курси переводилися при співпраці з місцевими освітянськими інституціями та при постійно зростаючому числі спів викладачів в Україні.
1. Учительські курси:
2. Стажування освітян з України в Канаді:
В звітному часі такі освітяни відбули стажування в Канаді.
3. Співпраця з педагогічними працівниками м. Львова:
Повищий звіт охоплює діяльність Інституту за останніх п’ять років, тому треба додати, що в липні 2002 р. Інститут Професійного Розвитку Вчителів завершив свою 10- літню співпрацю з освітянами України. Переведено одноденну конференцію Десять років співпраці: результати, успіхи, досягнення, в залученні резюме результатів конференції.
Мова та ідентичність
Яке співвідношення між знаннями української мови та почуттям української ідентичности? Який вплив має це співвідношення на українську громаду в Канаді
Цим важливим питанням була присвячена наукова конференція, яка відбулася в суботу 27-го квітня 2002 р. в приміщенні Інституту Святого Володимира в Торонто. Ініціятором конференції була СКВОР – ада, а співорганізаторами: Наукове Товариство ім. Шевченка в Канаді та Українська Шкільна Рада КУК в Торонто.
Головним доповідачем був prof. Jim Cummins, професор Торонтонського Університету; інші доповідачі: д-р Стефанія Яворницька (Польща), д-р Рома Чумак і мґр. Оксана Закидальська (Торонто), д-р Оленка Білаш (Едмонтон). Проф. Всеволод Ісаїв зробив підсумки конференції. Присутніх на конференції було 82 особи з того 34% вчителів. Фонди на переведення конференції отримано з бюджету СКВОР виділеного СКУ та Української Шкільної Ради КУК Торонто.
Плянується видати всі доповіді конференції друком, на що Шевченківська Фундація Канади вже призначила частину фондів. Рівно ж в пляні є продовжити дискусію на цю тему в практичній площині, на черговій конференції.
За останніх чотири роки п’ять вчителів у Львові отримали стипендії на підвищення професійних кваліфікацій, чотири із стипендійного фонду СКВОР – Анастасії Лебідь, а одна з фонду Володимира Кузя.
Всі члени СКВОР працювали на добровільній базі. Необхідні фінансові витрати на видання “Відгукніться”, пошта і т.п. оплачувалися з фондів, що їх СКВОР отримувала на свою діяльність частинно з бюджету СКУ. Фінансовання друку навчальних матеріялів завдячується поодиноким особам. Що фінансування праці в Україні, то управа СКВОР постійно слідкувала за можливостями отримання канадської урядової допомоги, постійно виповнювано аплікації на різні урядові дотації.
Фундаторами курсів/ праці в Україні були: Association of Community Colleges of Canada, Temertey Foundation, LAVA Computers Inc.
“Без Вашої фінансової Допомоги праця СКВОР була б дуже обмеженою”
Щира Вам подяка!
Управа СКВОР діяла згідно з резолюціями 7-ї Виховної Сесії СКВОР і всі їх виконала.