Звіт з праці за серпень – жовтень 2004р

Звіт Світової Координаційної Виховно-освітньої Ради

(серпень – жовтень 2004 р.)

Надія Луців
Голова СКВОР

1. “ВІДГУКНІТЬСЯ ” – листок зв’язку СКВОР

Редактор Леся Храплива-Щур закінчує 20-те число “ВІДГУКНІТЬСЯ”. Крім інформації про діяльність СКВОР, багато місця в журналі буде присвячено шкільництві в Східній діяспорі. В цьому числі з’явиться нова рубрика, а саме: інформація про веб-сторінки, на яких можна знайти допоміжні навчальні матеріяли для вчителів. Зразок такої сторінки доданий до цього звіту.

2. Інститут Професійного Розвитку Вчителів

Літні курси 2004 року

Цього року курси для вчителів відбулися від 2-го до 13-го серпня 2004р. в місті Василькові, Київської області. Курси успішно закінчило 104 вчителів. Учителі всіх шкіл міста Василькова разом з директорами і шкільними командами взяли участь у курсах. До них долучилися вчителі з міст Бердичева і Броварів. На курсах була присутня заступник міського голови – начальник відділу освіти Ольга Клименко.

Зустріч з Міністром Освіти В. Кременем

Голова СКВОР Надія Луців, заступник голови Богдан Колос та начальник освіти Львівської області Михайло Брегін, 13-го серпня 2004р., провели зустріч з Міністром Освіти та обговорили довголітню співпрацю Інституту з освітянами України. Була звернуто особливу увагу на те, що вже відпрацьовано і що треба зробити в майбутньому. Міністр схвалив співпрацю освітян України з Інститутом та підкреслив потребу реформи освіти в Україні. Крім того, поінформовано Міністра про співпрацю СКВОР з М.Бреґіним у наданні допомоги школам Східної діяспори.

Медалі

Три члени Інституту Професійного Розвитку Вчителів СКВОР з Торонта Богдан Колос, Мірка Вербови-Онух і Валентина Курилів та три члени Інституту зі Львова Катерина Гороховська, Аня Байовська і Надія Оксенчук, нагороджені медаллю Відмінника Освіти України за довголітню добровільну працю в розвитку освіти України. Загалом уже п’ять членів Інституту з Канади і троє з України отримали це найвище освітянське відзначення.

3. Зв’язок зі школами Східної діяспори

  1. Вислано листи / електронну пошту до всіх делегатів-учасників Сесії СКВОР на 8-му Конґресі СКУ з подякою за участь і нагоду познайомитися з працею та потребами шкільництва в своїх країнах. Вже є позитивний відгук на питання: як школи використали навчальні матеріяли, які вони отримали на Сесії СКВОР.
  2. Головне управління освіти Львівської облдержадміністрації з ініціативи начальника М. Бреґіна (вільного члена управи СКВОР) здійснило ц.р. такі заходи щодо співпраці зі Східною діяспорою:
    • Літний табір в околиці Сокаля від 14 до 27 серпня для 50 дітей з Перемишля, Румунії, Прибалтики, Казахстану, Росії (Сургут).
    • Зліт шкіл ім. Маркіяна Шашкевича з Перемишля і України відбувся в травні в Золочеві, в якому брало участь 200 учнів.
    • Зліт шкіл ім. Тараса Шевченка з Румунії, Росії, Польщі й України відбувся в травні у Львові, в якому брало участь 200 учнів.