Мета Світової Кооринаційної Виховно-Освітньої Ради (СКВОР) при Світовому конґресі Українців – це координувати роботу навчально-виховного процесу в діаспорі. За час своєї діяльність СКВОР реалізувала ті завдання різними засобами.
Для уможливлення такої координації та продовження напрацювань попередніх каденцій буде запляновано здійснювати діяльність у наступних напрямках: * 1. втримання зв’язку з школами та учителями діаспори, де проводиться навчання українською мовою; * 2. виготовлення та розповсюдження навчальних матеріалів до тем визначених пріоритетними учителями діаспори; * 3. запровадження “двовекторності” в відношеннях між Україною та діаспорою. * 4. зібрання даних, опрацювання та видання історії СКВОР-и.
До цього часу для втримання зв’язку між школами та учителями діаспори було використано журнал “Відгукніться”. З 1989 по 2006 роки вийшло 20 таких журналів.
Позитиви журналу були:
Недоліки журналу є:
Тому пропонується затримати позитиви журналу та подолати негативи шляхом переходу на електронний варіант “Відгукніться”. Пропонується змінити дешо формат, зробивши “Відгукніться” е-вісником, в якому подаватимуться найновіші додатки до ВІМ (всесвітня інформаційна мережа) сторінки СКВОР-и.
Тим самим пропонується створити оновлену мережеву сторінку СКВОР, в якій була б тема: “Відгукніться”. Під теми цієї рубрики були б:
До цього часу через СКВОР опубліковано в друкованому та електроному форматах ряд матеріалів виготовлених різними учителями діаспори.
Одночасно через журнал “Відгукніться” та мережеву сторінку СКВОР поширювалася інформація про найновіші навчальні матеріали, підручники, книжки для дітей, які друкувалися в світі та, які відповідали потребам шкіл діаспори. Де можливо подавалася інформація де, такі видання можна придбати.
Позитиви розповсюдження навчальних матеріалів були:
Недоліки розповсюджених навчальних матеріалів є:
Тому пропонується побудувати на позитивах матеріалів, які зібрані, опрацьовані та видані та подолати негативи шляхом переходу на електронний варіант розповсюдження навчальних матеріалів через оновлену мережеву сторінку СКВОР та е-вісника “Відгукніться”.
Тим самим пропонується залучити до роботи СКВОР довголітніх учителів, які свого часу розробили навчальні матеріали та сьогодні готові безкоштовно поділитися своїми надбаннями. Попередня домовленість є з наступними довголітніми учителями:
За час від коли Україна проголосила незалежність, СКВОР, які і багато інших представників української діаспори, присвятили велику частину своєї діяльності, щоб допомогти посиленню демократичних процесів України. Конкретно при СКВОР у 1992р. створено “Інститут професійного розвитку учителів”, який має членів учителів громадян країн діаспори та учителів громадян України.
Позитиви діяльності в Україні були:
Недоліки діяльності в Україні є:
Іриною Ключковською, директором Інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою при Національному університеті “Львівська політехніка” запропоновано термін “дво-векторність” для того, щоб визначити, що зв’язки між Україною та діаспорою мусять відбуватися на паритетних умовах. Пропонується подальшу діяльність СКВОР між Україною та діаспорою розглядати виключно в рамках двовекторності.
Вектор на Україну
До цього часу проведено 11 “Літніх інститутів” у 8 містах України та 3 “Осінні інститути” у м.Львові. Мета таких “інститутів” була передати учителям України найновіші надбання систем та філософій праці з дітьми та молоддю, які через закриту систему радянської освіти були недоступними учителям України.
Позитиви “Інституту професійного розвитку вчителів” були:
Недоліки “Інституту професійного розвитку вчителів” є:
Вектор з України
До цього часу Україна не взяла на себе відповідальності та підтримку системи навчання в діючих школах діаспори.
На нарадах СКВОР-и у Києві було представлено та схвалено наступні пропозиції:
Світова Координаційна Виховно-Освітня Рада заснована на першому конґресі Світового Конґресу Вільних Українців у 1967р. Від того часу багато різних педагогів, освітян, учителів, виховників доклали свій труд та знання для розвитку українського шкільництва в світі.
Сьогодні існує потреба зібрати інформацію цієї важної сторінки діяльності Світового Конґресу Українців. Пропонується розпочати процес зібрання матеріалів до історії Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради для майбутнього аналізу та можливого опублікування.
Зібрані матеріали пропонується подавати на оновленій мережевій сторінці СКВОР для ознайомлення та обговорення.