UKRAINIAN WORLD CONGRESS

icon

VII Конґрес Української Бразилійської Центральної Репрезентації (українською мовою)

#UWC news
June 9,2010 165
photo


З 31 січня по 1 лютого 2009 року у Курітібі, штат Парана, Бразилія, відбувся 7 Конґрес Української Бразилійської Центральної Репрезентації та IV З’їзд Українців Південної Америки. Серед учасників на Конґресі були присутні адвокат Віторіо Соротюк, президент Української Бразилійської Центральної Репрезентації, Євген Юзва, президент Української Центральної Репрезентації в Арґентинській Республіці, Маркос Чудик, представник з Параґваю, Володимир Лакомов, посол України до Бразилії, адвокат Евген Чолій, президент Світового Конґресу Українців, сенатор Алваро Діас, депутат федерального парламенту Анжело Ваньоні, а також депутати Феліпе Лукас та Педро Ілків.На Конґресі були також представники з Католицької церкви Єпископ Володимир Ковбич, Ефраїм Базіліо Кривий, Даніел Кослінський, з Православної церкви – архієпископ Єремія Ференц та мер міста Прудентополіс Жілван Ажіберт. На Конґресі була також Лариса Мироненко, консул України до Бразилії (штат Парана), Жорже Рибка, почесний консул України у Санто Паоло, Маріано Чайковський, почесний консул України у Паранаґуа та Жозе Барукі Собріньйо, почесний консул України у Блуменау. Серед учасників Конґесу були також представники мерії: представник губернатора штату Парана Роберта Рекіао сеньйор Карлос Морейра та депутат федерального уряду Андре Захаров.


У своїх виступах на відкритті Конґресу Сенатор Алваро Діаз та депутат федерального уряду Анжело Ваньоні висловили свою підтримку розвитку української культури та проект закону до державного законодавства про визнання Бразилією Голодомору 1932-1933 років в Україні актом геноциду українського народу, який був штучно спровокований урядом Сталіна і під час якого загинуло від 7 до 10 мільйонів українців. Цей законопроект був винесений на розгляд асамблеї, що було ініціативою депутатом до парламенту Феліпе Лукасом.


Посол України до Бразилії Володимир Лакомов привітав учасників 7 Конґресу Української Бразилійської Центральної Репрезентації та IV З’їзду Українців Південної Америки з досягненнями та вручив нагороди від Президента України сенатору Алваро Діазу, єпископу Базіліо Кривому та почесному консулу Жорже Рибці. Треба також відмітити велику кількість міжнародних учасників – велику делегацію українців з Аргентини. На IV З’їзді Українців Південної Америки було вирішено скликати І Конґрес Українців Південної Америки у липні 2010 року в Буенос-Айресі.


На 7 Конґресі Української Бразилійської Центральної Репрезентації було обрано нову управу на 2009-2010 роки у такому складі: Президент – Віторіо Соротюк, перший заступник президента – Жорже Рибка, другий заступник президента –Філіпе Лукас, третій заступник президента – Олександр Швець, четвертий заступник президента – Вільсон Хосе Котвіцький, перший секретар – Даніела Іванікі, другий секретар – Володимир Ґалат, перший фінансовий референт – Маркос Ноґас, другий фінансовий референт – Ліцея Пашко Майданчен. Ревізійна комісія – голова Жуліо Сторож, Ауґусто Колінскі та Ергард Дубецький, заступники: Методіо Ґрошко, Петро Єдин та Богдан Чуйко.


Евген Чолій, президент СКУ, та члени новообраної управи Української Бразилійської Центральної Репрезентації

Учасники 7 Конґресу та 4 З’їзду

Консул Маріано Чайковський, Евген Чолій та посол України до Бразилії Володимир Лакомов

Евген Чолій та Анна Чолій з членами делегації з Аргентини
Donate Subscribe to our news